מי אנחנו

אנחנו יוצרים. אמנים רב תחומיים. שאוהבים מאוד ובשקיקה רבה לחקור מדע, אומנות פסיכולוגיה ופילוסופיה, ובכלל לחקור וללמוד על הרוח והחומר בכל צורה או אי צורה שנקראת בדרכינו ובמוחינו. אנחנו לא רואים גבולות בין המדע והאומנות והיצירה בשבילנו, אפשר לומר שהיא כמעט צורך הישרדותי, התנועה שיש ביצירה מחייה אותנו, ושומרת אותנו באיזון. ובסופו של יום אנחנו יודעים שהצלחנו עם היצירה כשאנחנו רואים את הסקרנות והשמחה על פני הילדים כשהם משחקים בתשוקה עם המתקנים האינטר-אקטיביים. בדיוק ברגע שאנחנו רואים אותם משחקים לומדים ומתרגשים, אנחנו יודעים שהצלחנו וזה גורם לילד שבנו להתרגש יחד אתם.

בתהליך היצירה כמעט כל מה שקיים ניתן לפרוק והרכבה, ואם לא ניתן מעשית לפרק בעולם המוחשי, אז במחשבה, ברוח ניתן לעשות הכל. וממילא החיים בסוף מפרקים ומרכיבים מחדש אז מוטב לרכב על הגל וליהנות מכך, אנחנו רואים את העולם כזרם של אינסוף מידע ואובייקטים שמופיעים ונעלמים וממש כמו בקסם רב הנסתר על הנגלה ואנחנו אוהבים את זה מאוד, המסתוריות הזו מעירה אותנו לעוד הרפתקה ובאופן טבעי להתבוננות ולחקירת אותן הצורות שבאות ונעלמות, ממש כמו שהיינו ילדים ועשינו את זה באופן טבעי, כולנו נולדנו עם החופש לשחק וללמוד

זו זכות והנאה גדולה מאוד בשבילנו להביא אליכם ילדים ומבוגרים כאחד את אותן המצאות תגליות ותופעות שקיימות בעולם שלנו וכל זאת באמצעות מתקני משחק אינטר-אקטיביים ללמידה פעילה דרך משחק חוויתי. בפעילות מוזיאוני מדע נודדים ואינטראקטיביים תוכלו להזמין אליכם עולם שלם של מתקנים אינטראקטיביים ובנושאים מגוונים. ואם תרצו שנשאר תוכלו לרכוש כמה מתקנים אינטראקטיביים כדי להחיות את המרחבים שלכם ברוח חדשה, נשמח לעצב לכם בביה"ס עולמות אינטראקטיביים של מרחבי למידה חדשניים ובתלת מימד זו זכות ליצור בשבילכם ולהיות חלק מהיצירה שלכם!

בתהליך הזה נשמח ליצור משהו מדהים, ביחד  

 

 

 

החופש לשחק וללמוד

החופש לשחק וללמוד עם הגוף

לסובב, לדחוף, למשוך, להרים, ללחוץ ועוד מגוון פעולות שתוכלו לעשות עם הגוף כשאתם משחקים עם המתקנים האינטר-אקטיביים לעתים יש צורך בכוח ולעתים תגלו כמה עוצמה יש ברכות אבל הכי חשוב שתנועו, תגלו ותלמדו עם הזיכרון המופלא של הגוף עוד קצת על עצמכם ועל העולם, כי הגוף שלכם הוא עולם שלם שהיה קיים הרבה לפני שהמילים הגיעו. אז קדימה לכו לשחק וללמוד עם הגוף.

החופש לשחק וללמוד עם החושים

לגעת, להריח, לראות, לשמוע ולטעום, השתמשו בכמה שיותר חושים כדי לחוות ולקלוט כמה שיותר מידע ובצורות שונות, הזיכרון שלכם עוצמתי יותר כשאתם חווים את העולם ביותר מחוש אחד אז קדימה לכו לשחק וללמוד עם החושים

החופש לשחק וללמוד עם הרגשות

אתם שמחים, אולי נחושים, סקרנים מופתעים ומלאי תשוקה ואולי עצובים על שנגמר. להרגיש וללמוד מי אתם ועל העולם דרך המשחק להרגיש לבד וביחד עם החברים. אז קדימה לכו לשחק וללמוד עם הרגשות

 

החופש לשחק וללמוד עם המחשבות

הפליגו עם המחשבה אל מעבר לגבולות החומר, חפשו תשובות לשאלות שמסקרנות אתכם השתמשו במחשבה ככלי עזר חזק במיוחד אך זכרו שהוא מוגבל ולכן לעיתים אל תחששו להניח לה למחשבה לטובת התבונה שקיימת שם עמוק בלב עם תשובה ידועה.

הצוות והמחלקות השונות

כולנו יוצרים, אנשי תוכן, מעצבים גרפיים, מהנדסי מכונות, מעצבים תעשיתיים, מהנדסי חשמל, יועצי בטיחות, צוות השחקנים והמדריכים, אנשי התפעול, מנהלי מוצר, אנשי שיווק ועוד. כולנו כאן כדי ליצור בשביל הילדים, בשבילכם.

יצירה=שינוי

בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ וְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי תְהוֹם; וְרוּחַ אֱלֹהִים, מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם. וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי אוֹר; וַיְהִי-אוֹר.

 

אני מתבונן בבני ורואה איך הוא יוצר, מצייר קו ועוד קו, בוחר צבע, נע ומשתנה ויוצר את עולמו שלו, רענן, עם מעט חוקים, מעט דעות שלי או של אחרים, פחות השוואה אל החוץ ויותר השוואה שמתקיימת בתוכו, ילד, יצירה מופלאה, שתמשיך להשתנות ולצייר נפשך.

 

בחיים למדתי כי ישנם שני כוחות עיקריים שמניעים אותנו, האחד אהבה והשני פחד, הבנתי גם שהחיים הם שינוי מתמיד שבו אנחנו יוצרים ונוצרים, ומכיוון שכך היצירה היא אינסופית ואינה מוגבלת למדיום מסוים.

הנטייה של המוח היא לחשוב שהיצירה מתקיימת לדוגמא רק כשאני מעביר את המכחול על הקנבס. אך אם המוח לא היה מחלק את המציאות למקטעים על ידי המילים אז ניתן היה לראות יותר בברור שגם כשהמכחול עבר באוויר לפני שהגיע לקנבס זאת הייתה יצירה וגם השיחה שקיימתי לפני כן עם השכן זוהי יצירה וגם בעודי כותב מילים אלו ואתם קוראים אותם זוהי יצירה. יצירה=שינוי זה יכול להיות שינוי עם כוונה או שינוי ללא כוונה ותשומת לב, יכול להיות שינוי בציר הזמן ושינוי מעל מימד הזמן שתועל דרך ציר הזמן.

 

היצירה היא החיים שמשתנים, מחשבה על קביעות היא אשליה והקביעות נראה כי אינה קיימת אפילו לא במחשבה. כולנו חלק מהיצירה כולנו יוצרים היוצר הוא הנוצרֿ, אחד הם בכל רגע.

בכוונותיכם, מחשבותיכם, מילותיכם ובמעשיכם משפיעים אתם על היצירה שהנכם חלק ממנה כי אין הפרדה אמיתית בין אדם לעצמו ובין אדם לאדם ואדם לסביבה. מחשבה על הפרדה היא אשליה, הפרדה קיימת על ידי ההיאחזות בזיכרונות היוצרים את תחושת העצמי שיוצר תחושת נפרדות.

 

היצירה שכל רגע בה הוא שונה ומיוחד, כי לעולם לא יחזור אותו הרגע בדיוק, אותה הנגיעה, הכתם משפיעים על התמונה הכללית של כולנו כפי שצבעים מתערבבים על הקנבס וממש כמו שאימא מביטה בבנה ומשפיעה על תחושותיו ומתווה את מסלול חייו. היא יכולה לזרוע פחד מכווץ או להתבונן באהבה רכה ופותחת,

איזה כתם היא תבחר, יהיה תלוי בכוונה שלה כמו בכוונה של כולנו.

 

אלעד הבן שלי יצירה שנוצרה באהבה, יצירה שבניגוד ליצירות האחרות שלי, כאן רוב הזמן אינני צריך להשפיע ולשנות, אלא להפך כמה שפחות להתערב, לתת לה לצמוח ולהתהוות עם תשומת לב ואהבה אינסופית.

אין מקום לפסל בהלימת הפטיש, אלא לחשוף ברכות עם מכחול את מה שכבר קיים ולהשתדל לא להרוס.

 

אלעד

אבנה לך סירה אל הלא נודע

תורן שייתן לך שידרה

מפרש שייקח אותך רחוק, קרוב לעצמך

אבנה לך סירה אל הלא נודע

מצפן לדעת בלילות סוערים של תשוקה

תיבה לזיכרונות החיים ברגעי שכחה

אבנה לך סירה אל הלא נודע

 

היום אני יודע שידיעתי הינה טיפה מאינסוף המסתוריות הטמון בנפשנו ובעולמינו. אבל טיפה זו מראה לי איזה קסם הם החיים ואל מול תחושת הקטנות ישנה תחושה של התרוממות רוח על שהנני חלק מהיצירה. חלק מאותן הצורות שבאות וחולפות מופיעות ונעלמות וכמו בקסם עבור הצופה רב הנסתר על הנגלה.

אמיר ארדון  – יצירה=שינוי 

בין לקוחותינו

לקוחות ממליצים

 

מנהלת אשכול הפיס בת ים  – חיה בארי

לכבוד, יצירה=שינוי

המוזיאון הנודד שעסק בחוקי פיסיקה ומדעים אפשר לתלמידים הצצה לעולם מסקרן בהמחשה דרך מתקני מדע אינטראקטיביים מרשימים.
התלמידים למדו המון במוזיאון המדע הנודד, גילו סקרנות והתעניינו בכל מתקן. ..>>

תודה על החוויה המיוחדת שהענקתם לנו.

בברכה,
חיה בארי

 

קשת פרי, רכזת מדע וטכנולוגיה ורכזת איכות הסביבה בית ספר מעיין, יבנה

לצוות יצירה = שינוי היקרים,
מהרגע הראשון שיצרנו קשר ותיאמנו לגבי הפעילות "אנרגיה ללא גבולות" הכול פעל כראוי. בכל שאלה שפניתי אליכם, קיבלתי מענה במידי… >>

המורות התפעלו מהפעילויות, המתקנים, ההצגה בתחילת כל פעילות, המדריכות המדהימות והסבלניות, ההתנהלות של התלמידים בין התחנות השונות והעמידה בזמנים.
אנו מודים לך על יום מלא בחוויות, יום של למידה משמעותית יצירתית ומאתגרת.
תודה רבה,

 

 

ליאורה דרומר – רכזת מדעים בי"ס מעלות משולם – רחובות

לצוות יצירה = שינוי

אנו מודים לכם על הפעילות היפה והמחכימה בנושא "בעקבות ממציאים ומגלים".
יש לציין שהמדריכים היו ברורים הסבירו במתקני המדע האינטראקטיביים והציגו את הדמויות בצורה יפה ברורה ומהנה. התלמידים נהנו מאוד ולמדו על התופעות המדעיות…>>

מכתב מחנכת
ערב טוב!
ברצוני לשבח את כל הנוגעים בהצלחת היום הראשון של יום שיא במדעים.
יש לי רק מילים טובות לומר על הפעילות היפה הזו.
הכל היה מאורגן ומסודר. דברי הפתיחה של ניוטון ואחד מהאחים רייט הובנו ללב הילדים והיה הסבר ברור מה עושים / לא עושים.
התלמידים היו קשובים ועבדו יפה בתחנות.
אהבתי שלכל תחנה היה מאחור הסבר על הממציא וההמצאה וגם על אופי הפעילות בתחנה המתאימה.
ובמיוחד אהבתי שניתנה אפשרות שתלמידי הכיתות ישמשו כמדריכים לאותה תחנה שהיו מופקדים עליה.

לכולם ולמורות למדעים יישר כוח!
מקסים! מיוחד! מהנה! פורה!

ושוב תודה אישית ממני.
ליאורה דרומר – רכזת מדעים 

בי"ס מעלות משולם – רחובות

ליאת -רכזת מדעים בי"ס פאול קור- פתח תקווה

לצוות יצירה = שינוי,

רציתי לומר תודה רבה רבה על הפעלה מדהימה בתערוכה האינטראקטיבית – "בעקבות ממציאים ומגלים ".
המדריכים המחופשים היו נפלאים ומאוד נחמדים. הם ריתקו והצחיקו את הילדים ויחד עם זאת הסבירו בסבלנות את התופעות והחוקים המדעיים וכל הזמן עברו בין התחנות…>>

ארגון הארוע היה מוצלח ונעשה בשיתוף פעולה.
המיצגים המדעיים היו מגוונים, אסתטיים ותקינים, ולא חסר ציוד במהלך ההפעלה.
צוות המורים התלהב ושיבח את הפעילות בתערוכה. כמו כן ההורים שליוו את הפעילות הן בהפעלת המיצגים ובקבוצות התלמידים. והכי חשוב התלמידים למדו ונהנו.
התקשורת איתכם מאוד נעימה ומכובדת . נהנתי לעבוד מולכם, וקיבלתי שרות נפלא .

תודה על הכל.

ליאת -רכזת מדעים

בי"ס פאול קור- פתח תקווה

גאולה ציטרינוביץ
מנהלת ביה"ס היובל – מודיעין

לכבוד יצירה=שינוי שלום רב,
בתאריך 21/12/15 הגעתם אל ביה"ס עם התערוכה האינטראקטיבית בעקבות ממציאים ומגלים.
תערוכה ובה 8 מיצגים אינטראקטיביים המזמנים לתלמידים להתנסות בגילויים שונים הקשורים לעולם המדעי טכנולוגי.
ברצוני להביע את הערכתי ולשבח את כל תהליך הקמת התערוכה ותפעולה…>>

הגעתם אל ביה"ס כשבוע מראש לתכנן היכן תוקם התערוכה.
ביום הצגת התערוכה הגיע אל ביה"ס צוות מיומן כבר משעה 6:50 כדי שהתערוכה תופעל כבר משעה 8:00 בבוקר – התערוכה הסתיימה בשעה 14:00
לתערוכה עצמה הצטרפו שני שחקנים שעודדו את התלמידים בחקר המיצגים.
האווירה הייתה נעימה ועודדה את כל התלמידים להתנסות בבדיקת כל מיצג ומיצג.
בכל שעה שכבה אחרת הגיעה אל המיצגים וכל התלמידים חוו חוויה מעוררת השראה.

שאלתי את התלמידים על החוויה שחוו ואלו מעט מדבריהם:
נועה – "היום הייתה לי למידה מיוחדת מאוד, התנסיתי בחקר וגילויי של המצאות טכנולוגיות.
היה ממש כיף ומעניין, זה נתן לי תחושה שגם אני יכולה להמציא דברים שאהיה גדולה.

איתמר – "לא האמנתי שיש לגוף האדם חשמל בגוף, ואפילו שהוא יכול לעבור כשכמה ילדים מחזיקים ידיים – זה היה ממש מגניב."

אורי – "אני ממש נהניתי להפעיל את המיצגים, הצלחתי להתנסות בכל המייצגים שהיו ולמדתי מזה הרבה דברים, אפילו על ממציאים כמו פיתגורס."

אשמח להמליץ בחום לכל מנהל ומנהלת בית ספר הרוצה להעניק יום חוויתי לתלמידים.
היה לנו יום מעורר השראה!

 לקריאת כל ההמלצה ולהמלצות נוספות לחצו כאן